Wyszukaj

Edukacja:

Zobacz pełen opis tutaj - Przeczytaj pełen artykuł tutaj - Sprawdź ofertę - Dowiedz się więcej tutaj - Kliknij, aby przeczytać - kliknij tutaj - Przejdź - kliknij tutaj - Dołącz - Wypróbuj Zwycięstwo polityków
Czy Polska to kraj, w którym recykling jest powszechny? Na dzisiaj raczej niestety nie można tak rzec. W dalszym ciągu znaczna część Polaków nie ma zielonego pojęcia o recyklingowaniu. Jednakże tak naprawdę mało w tym naszej winy. W końcu w zakresie spółdzielni mieszkaniowych i władz jest to, aby wprowadzać nowoczesne pojemniki na śmieci. Kiedy Polak udaje się do chociażby Danii, nie ma żadnego problemu z przestrzeganiem podstawowych zasad. I w naszym kraju byłoby identycznie. Jednak na nieszczęście z głównie powodów finansowych recykling w dalszym ciągu jest w powijakach.
Polskie zamienniki są najczęściej bardzo dobrej jakości, a do tego są trochę tańsze. Chociaż naturalnie nie jest to reguła. Nie możemy przesadzać, to znaczy nic się nie stanie jeżeli kupimy niemiecki czy czeski towar. Chodzi w tym momencie o to, że gdyby większa ilość Polaków kupowała w przeważającej większości polskie towary, najzwyczajniej byłoby sporo mniejsze bezrobocie, dużo większe wpływy z podatków. Gdy kupujemy przykładowo typowo polskie jogurty, znacznie zyskuje na tym choćby nasze rolnictwo. A gdy rolnik będzie miał więcej pieniędzy, zakupi polski ciągnik. Tak to faktycznie jest - wspieramy polskie towary, bierzmy przykład z chociażby Amerykanów.
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie sporo zamożnych krajów. Ciągle UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.